Sypkovina? Která je ta pravá?

07.01.2014 22:34

Mohlo by se vám hodit. Jak je to se sypkovinou a prachem z péřových dek či polštářů? Nejdříve však něco o sypkovině? Sypkovina je hustě tkaná tkanina (více než 100nití na cm2) vyráběna z přízí čisté bavlny. Ze sypku nesmí proniknout ani nejjemnější pírka a prach z peří a zároveň však musí tkanina propouštět vlhkost nasátou do peří. Opakovaným kalandrováním tj. žehlením hotové obarvené tkaniny se sypkovina dále zhustí (proto bývá trochu lesklá a tvrdší). Sypkovina není levná záležitost, ale mnohem levnější je tkanina ze syntetických vláken, která se mnohdy také označuje jako sypkovina. Je často ze směsových přízí a mnohem řidší než pravá sypkovina. 
A jsme u toho. Mějte se na pozoru, pokud do polštáře či deky praštíte a lítá z nich prach, není to sypkovina vyráběná speciálně pro peří, ale pro duté vlákno nebo už je sypkovina příliš stará a je nutné ji vyměnit. 
My si svých klientů vážíme, proto nabízíme jen kvalitní nejhustěji tkanou sypkovinu. Zdravý spánek bez prachu vám zajistí jen kvalitní sypkovina. Přijďte se přesvědčit.