Otázky a odpovědi

Jak hodně je třeba naplnit moji přikrývku peřím pro pohodlné spaní?

Je to velmi individuální. Záleží na kvalitě peří a podmínkách ve kterých jste zvyklí spát. U kvalitního peří s vysokým podílem prachového peří, by měla být péřová přikrývka lehká, ne příliš naplněná, neboť se v ní budete potit i při otevřeném okně. Příliš velké množství vlhkosti se pak dostane do přikrývky a při přílišném naplnění se jen těžko stačí během dne všechna vlhkost z přikrývky odpařit, zejména, když přikrývky zastelete. Až k nám přijedete, tak Vám poradíme podle toho, jaké peří donesete a v jakém prostředí spíte. Pak budete spokejeně usínat a spát.

Co je to prachové peří?

Jeden z typů ptačích per. Našli by jste jej  pod obrysovými pery a významně se podílejí na tepelné izolaci. Mají krátký stvol a jejich větve netvoří prapor. Paprsky jsou zkrácené.  Není to prosím žádný prach. Je to to nejkvalitnější peří, které tepelně nejlépe izoluje. Pozná se v přikrývkách a polštářích podle toho, že je objemné (vysoká plnivost) a péřový polštář a péřová přikrývka jsou velmi lehoučké a vzdušné.

Jaká je výhoda polštáře z peří oproti umělým polštářům?

Polštář lze velmi pěkně přizpůsobit podmínkám, ve kterých chcete spát. Někdy chcete více pod hlavu, někdy méně. Jste zvyklí spát na boku nebo na zádech? Podsunete si polštář pod krční páteř a ta se Vám krásně uvolní. V polštáři nejsou "žmolky" nebo "chuchvalce, které tlačí do tváře. Sice jej nemůžete vyprat, ale už jste někdy vyprali polštář z dutých vláken? Velmi dobře přes den odvětrává vlhkost, která se do polštáře dostane v noci. Měkký péřový polštář je ZÁKLAD pro kvalitní spánek. Dobré jídlo si kde kdo neodmítne? Platí to samé i o podmínkách pro Váš spánek? Zamyslete se nad tím, jak vlastně spíte, jak se probouzíte, a co si ráno myslí Vaše tělo?