Ceník produktů z vašeho peří   zde ! Snížili jsme trvale cenu za polštáře !  

Renovace a čištění vašich péřových přikrývek a polštářů.

Provozovna v Rumburku v Nádražní ulici s vlastním strojem na čištění peří. Tradice více jak 30 let. Poctivé materiály české výroby. Těšíme se na vaši návštěvu, při které si sami vyberete druh sypkoviny a domluvíte podrobnosti kolem vaší objednávky. K dispozici jsou nové přikrývky a polštáře z draného husího peří za poloviční ceny proti běžným cenám v obchodech.  

!!! Můžeme Vám nabídnout deku za 1049 Kč nebo polštář za 259,-Kč, ale víme, že se knám už nikdy nevrátíte. Víme, že budete mít v této ceně ložnici plnou prachu. Víme, že kde je hodně prachu je hodně roztočů, kteří trousí co trousí. Že to budete dýchat. Nejsme tu proto, aby jste byli nespokojeni. To nemá logiku. Dává vám to smysl? Ověřte si to u nás na prodejně.

 

RENOVACE PÉŘOVÝCH PŘIKRÝVEK A POLŠTÁŘŮ ZAHRNUJE:

  • převzetí zakázky
  • čištění peří propařováním na 350 st.C
  • sušení peří
  • ušití sypkoviny a plnění sypkoviny vyčištěným peřím
  • výdej zakázky

 

 

Převzetí zakázky

Nejdříve probíhá vážení vámi donesených přikrývek a polštářů. Potom provedeme zápis s údaji o váze, druhu sypkoviny, rozměrech, dodací lhůtě a předběžné ceně. Od převzetí, čištění, šití, až po výdej zakázky vše probíhá pod označením vaším jménem a zákaznickým číslem, aby nedošlo k záměně zakázek.

Technologie čištění

Vlastní proces čištění je prováděn napařováním ve speciálním stroji, který je určen pouze k tomuto účelu. V první fázi dochází k oddělení nejhrubších úlomků peří a nečistot, dále se odstraňuje směs jemnější drti a prachu, která propadává sítem do odpadu. V další fázi se dostává peří podtlakem do komory s horkou parou, která zničí veškeré roztoče a bakterie. Jelikož jde o suchou páru, peří nevlhne. Celý proces končí usušením horkým vzduchem a nafoukáním peří do nových, již předšitých sypkovin a stále s vaším jménem a číslem se vše přesouvá do šicí dílny k dokončení renovace.

Celý proces trvá 25 - 30 minut a v případě, že se nepodařilo dostatečně odstranit prach nebo peří není vysušené, cyklus opakujeme. Odpad vzniklý čištěním je pouze prach a části rozpadlého peří, nikoliv prachové peří, jak se někteří zákazníci někdy mylně domnívají. Průměrně se hmotnost odpadu pohybuje mezi 15% váhy peří před čištěním (dle kvality peří).

Plnění přikrývek

Respektujeme vaše přání týkající se gramáže peří v přikrývkách, ale na základě zkušeností se snažíme předem zákazníkovi poradit o nejoptimálnějším naplnění, aby se docílilo požadovaných tepelných vlastností. Vše se odvíjí od kvality peří. Všeobecně platí, že příliš napěchovaná přikrývka odstává, čímž se vytrácí základní přednost péřových přikrývek – výborná izolace.

Technologie šití

Veškeré naše výrobky jsou výsledkem kvalitní ruční práce zkušených šiček. Deky prošívané plně automatizovanou strojní technologií mají pouze částečné prošití, a tím po čase dochází k přesouvání náplně. Pokud se navíc prošívá přes peří, prošití se časem uvolňuje a přetrhává, což má za následek postupné rozpárání švů. Naše přikrývky i polštáře jsou dvakrát prošité, z rubové i lícní strany, což zaručuje jejich pevnost, a to i v problematických místech, tedy v  rozích. Přikrývky prošíváme kazetově. Způsob tohoto prošití má dvojí význam – jednak se peří nesesouvá do vedlejších komor a zároveň deka neodstává, ale naopak lemuje vaše spící tělo (obr.).

Používáme jen kvalitní sypkoviny (100% bavlna) vyrobené v ČR s atestem o zdravotní nezávadnosti i pro účely ve zdravotnictví v souladu s normami ISO 9001.

Návod k použití péřových výrobků

  • pravidelně větrejte na nepřímém slunci
  • uchovávejte výrobky v suchu
  • neskladujte dlouhodobě v kompresních a uzavřených obalech
  • nepravidelnému rozvrstvení náplně a opotřebení sypkoviny zabráníte pravidelným natřásáním a otáčením (též od hlavy k nohám)
  • ošetřujte pouze ve specializovaných provozovnách, domácím praním a nedostatečným proschnutím vznikají ve výrobcích zdraví škodlivé plísně (to platí i pro domácí praní umělých výplní – dutého vlákna, což se všeobecně neví). Později dochází i ke slepování peří do chomáčků, což je způsobené statickou elektřinou.